Description
- Intel Core i7-13800H 2.5 GHz base frequency, up to 5.2 GHz with Intel Turbo Boost Technology 24 MB cache and 20 threads | NVIDIA RTX A1000 6GB Laptop GPU
- 32 GB DDR5-5200 | 256GB PCIe NVMe SSD
- 15.6" diagonal, FHD, antiglare, UWVA, 250 nits, eDP 1.2, 45% NTSC (1920 x 1080)
- Intel AX211 Wi-Fi 6E and Bluetooth 5.3
- Windows 11 Pro
| Specifications | |
| Condition: | Refurbished |
| Brand: | HP |
| Model: | ZBook Power G10 |
| MPN: | 8X2H4UC-I012 |
| Platforms: | |
| Color: | Gray |
| Processor | |
| CPU Brand: | Intel |
| CPU Model: | i7-13800H |
| CPU Speed: | 2.5 GHz |
| CPU Max Speed: | 5.2 GHz |
| CPU Core: | 14-Core Processor |
| Memory | |
| Installed Memory: | 32 GB |
| Memory Speed: | DDR5 5200 |
| Storage/Drive | |
| Storage Type: | SSD |
| Hard Drive Capacity: | 0 |
| SSD Capacity: | 256 GB |
| Optical Drive: | No |
| Graphics | |
| GPU: | NVIDIA RTX A1000 |
| Graphics Memory: | 6 GB |
| Graphics Type: | Dedicated Graphics |
| Display | |
| Screen Size: | 15.6" |
| Touchscreen: | No |
| Native Resolution: | 1920 x 1080 |
| Network & Communications | |
| Network LAN: | No |
| Network WLAN: | 802.11ax Wireless LAN |
| Network Bluetooth: | Bluetooth 5.3 |
| Operating Systems | |
| Operating System: | Windows 11 |
| Operating System Version: | Pro |
| Interface & Ports | |
| USB Port: | 1 x Thunderbolt 4 with USB4 Type-C; 40 Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort 1.4) 2 x USB 3.2 Gen 1.0 Type-A ports; 5 Gbps signaling rate 1 x USB 3.2 Gen 1.0 Type-A 5 Gbps signaling rate ports (charging) |
| Video Port: | 1 x HDMI 2.1 port |
| Audio Port: | 1 x Headphone/microphone combo jack |
| Mic: | Integrated dual array microphone |
| Speaker: | Integrated stereo speakers |
| Webcam: | Yes |
| Keyboard: | Spill resistant and DuraKeys, Backlit keyboard |
| Mouse Pad: | |
| Power & Battery | |
| Power Adapter: | HP Smart 150 W external AC power adapter |
| Power Battery: | HP Long Life Polymer Fast Charge 6 cell: 83 Wh |
| Physical Characteristics | |
| Dimension (LxWxH): | 9.21" x 14.15" x 0.9" |
| Weight: | 4.43 lbs |
| Whats in the Box | |
| Whats in the Box: | Laptop and Power Adapter |
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.