Lenovo Thinkpad T14 Gen 1 14” FHD AMD Ryzen 5 PRO 4650U 2.1 GHz 8GB DDR4 256GB SSD AMD Radeon Graphics Windows 11 Pro Laptop, Black - 20UES2P71H-I021
Condition: Refurbished (B Grade)
LenovoSKU: LT-LEN-20UES2P71H-I021-RB
No reviews
Price:
Stock:
In stock
Description
  • AMD Ryzen 5 PRO 4650U 2.1 GHz up to 4.0 GHz 6-cores 12 Threads | AMD Radeon Graphics
  • 8GB DDR4-3200│256GB M.2 PCIe NVMe SSD
  • 14" FHD (1920x1080) IPS 250nits Anti-glare
  • Intel Wi-Fi 6 AX201, 802.11ax 2x2 Wi-Fi + Bluetooth 5.1
  • Windows 11 Pro
Specifications
Condition: Refurbished
Brand: Lenovo
Model: Thinkpad T14 Gen 1
MPN: 20UES2P71H-I021
Platforms:
Color: Black
Processor
CPU Brand: AMD
CPU Model: Ryzen 5 PRO 4650U
CPU Speed: 2.1 GHz
CPU Max Speed: 4 GHz
CPU Core: 6-core Processor
Memory
Installed Memory: 8 GB
Memory Speed: DDR4 3200
Storage/Drive
Storage Type: SSD
Hard Drive Capacity: 0
SSD Capacity: 256 GB
Optical Drive: No
Graphics
GPU: AMD Radeon Graphics
Graphics Memory: Shared Memory
Graphics Type: Integrated Graphics
Display
Screen Size: 14"
Touchscreen: No
Native Resolution: 1920 x 1080
Network & Communications
Network LAN: 10/100/1000Mbps
Network WLAN: 802.11ax Wireless LAN
Network Bluetooth: Bluetooth 5.1
Operating Systems
Operating System: Windows 11
Operating System Version: Pro
Interface & Ports
Video Port: 1 x HDMI 1.4
Audio Port: 1 x Headphone / mic combo
Mic: Dual far-field microphones
Speaker: Dolby Audio Speaker System
Webcam: 720p HD
Keyboard: Spill resistant
Mouse Pad: Multi Touch
Power & Battery
Power Adapter: 45W USB-C
Power Battery: 50Wh
Physical Characteristics
Dimension (LxWxH): 8.94" x 12.95" x 0.70"